H²O Bilgisayar

Hızlı, güvenilir ve profesyonel ekibiyle, Bilgisayar danışmanlık, bilgisayar satış ve teknik servis hizmetleriyle..

iletişim!

Saldırılara dikkat..!

Artık günümüz savaşları kılıçla kalkanla değil, matematikle kimyayla.
Bir de buna teknolojik savaşlar eklendi. Bizler gece yatağa girdiğimizde bir gurup insan da bizim mahremimize girmeye çalışıyor.
Su uyur düşman uyumaz sözünü doğrulayan bu davranış her an bizim elektronik posta, sosyal medya ve hatta banka hesaplarımızı ele geçirmeye çalışıyor.
En bilinen taktik ise kullanıcıya e-mail (elektronik posta) yollamak. Posta sanki bir telekom operatöründen yada bankadan geldiği izlenimini veriyor. Haddinden fazla borcunuz olduğunu yazan bu postaya tıklayıp içindeki eki açtığınızda, bilgisayar artık size ait olmuyor.. Tüm dosyalar şifreleniyor.! Ve bunu açmak için ayrıca para ödemenizi talep ediyor.
Bilinen saldırılar da ağırlıklı ABD, Rusya ve İran menşeiyli hackerlerin imzası var.
Emniyet Genel Müdürlüğü’ de; bu tarz saldırılara dikkat edilmesi gerektiği ve tanımadığınız hiç bir maili açmaması konusunda dikkat çekiyor.
Ben de bu konuda başka açıdan da bakmak istiyorum. Bu tarz saldırılar sonsuza kadar olacak ve hatta katlanarak artacak. Siber saldırılar konusunda kendimizi yetiştirip, yerli yazılımlarla hem devleti hem de bireysek koruma sağlanması kanaatindeyim. Milli savunma gücümüzü, Siber güvenlikde de arttırmalıyız. Yoksa vatan savunmasını layığıyla yapamayız…

Leave a reply

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: